13 Kasım 2011 Pazar

Neutrogena Deep Clean Make Up Remover-Refreshing Oil Free Cleansing Lotion

Ay gerçekten bu ürünle ilgili yazılacak pek birşey yok aslında. Ben aldım, eller almasın diye yazıyorum :DTamamen merakıma yenilip , 6-7 ay önce aldığım bir üründü. Ürün, göz ve yüz makyajını, etkili bir şekilde temizlediğini ve cilde ferahlık verdiğini, tamamen yağsız olduğunu söylüyor.

Evet, ferahlık verdiği doğru, içerikte mentol yazmıyor ama, cildi serinleten, mentol ferahlığı veren birşeyler var içinde..
Ürün rimeli, kalemi, eyelinerı, kalıcı göz kalemini gerçekten çok iyi çıkarıyor. Amaaa..
bir kere göze kaçırırsanız, yandınız, tam bir facia, otuz saat suyla yıkasam da yanması geçmedi gözümün yanması.
Bunun dışında, göz çevresindeki deriyi nasıl yakıyor anlatamam..Resmen kıpkırmızı oluyor göz çevrem, yanıyor, suyla yıkıyorum, krem sürüyorum, kendine gelemiyor.
İlk denediğimde, ben fazla hoyratça sildim falan diye düşünüp , kendisine bir kaç kez daha şans daha verdim ama cık, ıh ıhh, olmamış. Gözün yakınına bile yanaştırmamalı bu ürünü..

Cilt makyajına gelince.. Evet temizliyor ama zaten cilt makyajını ne temizlemez ki? En basit bir makyaj çıkarıcı, zaten ilk hamlede, yüzdeki fondöten-pudra-allığın kabasını alır, geriye size iyice yıkamak kalır.
Bu ürün yağsız, yarı şeffaf-beyaz bir jel kıvamında, ama ciltte hafif vıcık bir losyon hissi bırakıyor.
Ayrıca parfümünü de beğenmedim. Yani bununla yüz makyajını temizledikten sonra asla ve kati suretle yüzümde bırakmam arkadaş.

Ben zorla kullana kullana yarıdan aza indirdim çok şükür..Ama bir daha almayacağım bir ürün

Bu arada baktım da üründen bayağı nefret ediyormuşum ben aslında :)

5 yorum:

 1. evet ya nefretini kusmuşsun :) raflarda bunu görürsem elim şöyle bir bakmak için bile gitmez bu ürüne artık :)

  YanıtlaSil
 2. Neutrogena'dan hiç hoşlanmıyorum zaten , bir de hayvanlar üzerinde deney yapıyorlar..Bu yüzden hiç kullanmayacağım markalar arasında kendisi ...

  YanıtlaSil
 3. iyi de sen kullanmayı bilmiyorsun sanırım arkasında gözle temasından kaçının yazıyor göze kullanılmayan bi ürün bu zaten.Göz için bunun şeffaf şişedeki yağı var.Bu yüz için.Makyajıda gayet güzel çıkarıyor.

  YanıtlaSil
 4. valla ben ürünü kullanmayı çok iyi biliyorum da , sen etiketini okumamışsın sanırım. Arkasında kocaman yüz ve göz makyajını etkili bir şekilde temizler yazıyor.
  Şeffaf şişedeki çift fazlı yağından da haberdarım..
  Bu arada sen memnunsan ne güzel.

  YanıtlaSil
 5. Birtek benim mi göz cevremi yaktı diye arattım tek değilmişim sakın almayın şişesi değişmiş

  YanıtlaSil