24 Ağustos 2010 Salı

Ya gerçekten bu kadar uzaklaşmış olamam modadan  efendim, son giyim trendlerinden falan. Ama herşeyin bir sınırı var. Cık cık ...


Bir takım salaklar görüyorum bu ara, mini eteğin altına beyaz mus çorap giyiyorlar. Kimse kusura bakmasın valla.


İlk geçen gün gördüm, termometre sokakta 53 dereceyi falan gösteriyordu.. Sıcaktan beynim sulandı ve yanlış gördüm sandım. 1 saat sonra tekrar gördüm bir başkasında.. Sonra yanıma gelen arkadaşım da dehşet içinde beyaz çoraplı kızlardan bahsetti. Moda mı bu dedi..O zaman emin oldum.


Bu sıcakta bacaklarınız pişik olacak yavrularım, mantar bakteri üreyecek, hayvancıklar çoğalacak.


İğrençsiniz, tek kelimeyle iğrençsiniz.. Yalnız, düşündüm de haydi iğrençliği, pisliği, moda ikoncanlığını falan geçtim de, 50 derecenin üzerindeki sıcaklıkta külotlu çorapla dolaşabilmek insan üstü bir güç ister. Bu konuda takdir ettim kendilerini. 


Not: Sanırım yaşlanıyorum, yeni nesilin acayip davranışlarını kaldıramıyorum, sinirleniyorum, garipsiyorum. Biz küçükken bol pantolon giymemize, göbeğimize piercing takmamıza kızan teyzeler gibi..Acaba bu bir döngü mü? Yoksa her yeni gelen nesil biraz daha mı saçmalıyor? Bazen düşünüyorum da, otobüste liseli kızları dövecek gibi oluyorum, benim kızım böyle okula gitse dayak manyağı yaparım diyorum.. Amaniin çok şiddete yöneldim, çok tahammülsüz oldum :/

1 yorum:

  1. hah hislerime tercüman olduun vallaa:) böle ağzını yaya yaya, bağıra bağıra konuşan, kendilerini stil ikonu zannedip aynı turuncu tonlarında maşalı saçlarla dolaşan,saçma sapan yerlerde takılıp bunu çok canlı bi sosyal hayatları varmış gibi anlatan,mini şortlarla topuklu ayakkabı giymeyi moda ve stil zanneden full makyajlı liseli kızları görünce saçlarını başlarını yolasım geliyoo, sonra diyorum ki eyvah bizim dönemimizdeki dırdırcı teyzelere döndüüm, yaşlanıyo muyum neyiimi ama napiim saklıyım mıı tahammül edemiyorum vallai oh be:))

    YanıtlaSil